نگذاریم کسی از ما سوء استفاده کند

بسم الله الرحمن الرحیم

در درگیری های اخیر،متاسفانه،برخی از افراد سود جو(مانند مجاهدین خلق سابق یا منافقین)،سعی در ایجاد شایعه پراکنی ها و بزرگنمایی هایی کردند.

منظور ما از این نوشته به هیچ وجه،انکار کردن واقعیت ها و حقایق نیست.منظور این نوشته انکار درگیری بین نیروهای حکومتی و برخی از مردم نیست،منظور این نوشته،انکار کشته شدن برخی افراد در این درگیری ها نیست.منظور این نوشته،روشن تر شدن حقیقت است،نه انکار آن.

به چند نمونه از شایعه پردازی ها توجه کنید :

1- برخی از سایت ها،در رابطه با درگیری بین نیروهای وابسته به حکومت و دانشجویان اعلام کردند که  5 دانشجوی دانشگاه تهران،به نام های مبینا و فاطمه و کسری  وکامبیز شعاعی و محسن ایمانی(متاسفانه فرصت نکردم در حین شنیدن این مطلب از تلویزیون فامیل آن 3 نفر دیگر را یادداشت کنم.)کشته شدند،برای این 5 نفر هم لااقل 5 مجلس ختم برگزار شد، ولی بعد،مشخص شد که 4 نفر از آنان اصلا دانشجوی آن دانشگاه نبوده اند و آقای محسن ایمانی هم که تنها دانشجوی آن دانشگاه در بین این 5 نفر  است، زنده و صحیح و سالم،جلوی تلویزیون بیان کرد(من اصلا ساکن کوی دانشگاه نیستم،من ساکن رباط کریمم.) ،راستش را بخواهید وقتی خود من اخبار در رابطه با درگیری با دانشجویان را شنیدم بی تاب شدم، ولی بعد با افشای این دروغ، گفتم که واقعا برخی از انسانها که این گونه شایعه می سازند،شرافت ندارند.

2- گفته شد که چند تا از بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران به دلیل بستن مچ بند سبز در بازی با کره ی جنوبی محروم شده اند،در حالی که امروز آقای کفاشیان که معرف حضور فوتبال دوستان هستند، رد این مطلب را بیان کردند.

3 - 000

واقعا چه کسانی از تحریک دانشجویان سود می برند،چه کسانی از تحریک ورزش دوستان سود می برند، از نظر من 3 گروه عمده از ایجاد و انتشار این شایعه ها سود می برند:

1 – مجاهدین خلق که قبلا از انقلاب با رژیم قبل مبارزه کردند و بعد از انقلاب هم در دهه ی 60 با جمهوری اسلامی(آیا می دانستید که یکی از اصلی ترین علل پرونده ی هسته ای ایران در رابطه با نیروگاه نطنز،همین مجاهدین خلق و سرکرده ی آنها(مسعود رجبی)بود؟)اینها در جنگ ایران و عراق هم به نزد صدام و به نوکری او رفتند و تعدادی از آنها در عراق و نیز اروپا حضور دارند.(پس از اشغال عراق و سقوط صدام،ادامه ی حضور آنها در عراق،به عنوان یک مسئله در بین خود دولتمردان عراقی مطرح شد.)

2 –  برخی دولت های خارجی(مثل انگلیس،آمریکا و اسرائیل) چون آنها مایلند تا کشورهای دیگر یا با آنها باشند و همراه آنان دیگرکشورها را بخورند / یا با آنها باشند و به آنها اجازه بدهند تا بخورندشان و تکه استخوانی هم جلو آنها بیندازند. آنها از حکومتی(که لااقل در مبانی و اساسش) حاضر نشود تا همراه آنان دیگران را بخورد یا اجازه ندهد که او را بخورند و آن تکه استخوان را نپذیرند،خیلی خوششان نمی آید.

3 -    افراد خواهان حکومت قبل،مثل انجمن شاهنشاهی که گویا سال 2 سال پیش، در حسینیه ی شیراز بمب گذاری کردند.

 

آیا خدا را خوش می آید که در ایران،احزاب مختلف و مردم ما،با هم درگیر شوند و با هم دچار اختلاف و شکاف شوند، و این 3گروهی که به مردم خوب سرزمین ما (با هر عقیده ای که هستند)   هیچ ربطی  ندارند،سود ببرند؟

همه ی شایعات را باور نکنیم.

در خود قرآن آمده که ای مومنین،نکند فاسقی برای شما خبری بیاورد و شما هم عملی انجان دهید،بعد وقتی فهمیدید دروغ بوده،از کرده ی خود پشیمان شوید.

البته همان طور که عرض کردم،هدف،انکار درگیری ها نیست،هدف آنست که نگذاریم دیگران از احساسات ما سوء استفاده کنند و خود، این وسط،منفعت ببرند و ما را دچار نفرت از هم سازند.

و السّلام

/ 0 نظر / 13 بازدید